Portfolio

Elokuvat


The Wunderers

​Artlab Productions, 2017

Ohjaaja: Janne Laiho

Kuvaaja: Sakari Rinta-Valkama

Leikkaaja: Janne Laiho

Äänisuunnittelija: Tuomas Skopa

Musiikki: Jarmo Saari

Tuottaja: Kimmo Koskinen

Koreografi: Ninni Perko

http://www.sivuun.net/the-wunderers.html

Machine Soul

​Artlab Productions, 2015

Ohjaaja: Tero Vuorinen

Kuvaaja: Tero Vuorinen

Leikkaaja: Tero Vuorinen

Äänisuunnittelija: Jussi Liukkonen

Musiikki: Hannu Ikola

Tuottaja: Anttoni Palm, Kimmo Koskinen

https://www.machinesoul.org/

Taiteilijan työ

Artlab Productions, 2013

Ohjaaja: Janne Laiho

Leikkaaja: Janne Laiho

Äänisuunnittelija: Tuomas Skopa

Musiikki: Max Lilja

Tuottaja: Kimmo Koskinen, Anttoni Palm

http://www.taiteilijantyo.fi/

Saurofoniaa Artlab Galleriassa

Artlab Productions, 2012

Ohjaaja: Mazdak Nassir

Kuvaaja: Mazdak Nassir

Leikkaaja: Jussi Rautaniemi

Äänisuunnittelija: Tuomas Skopa

Tuottaja: Kimmo Koskinen

https://www.youtube.com/watch?v=gloHixMFNHg

Fellmanin pelto

Kaisa Salmi, 2012

Ohjaaja: Kaisa Salmi

Kuvaaja: Heikki Färm

Äänisuunnittelija: Tuomas Skopa

Tuottaja: Kaisa Salmi

https://www.youtube.com/watch?v=l0uB1wHf25o

Palkinnot:

Lahden kaupungin vuoden 2013 korkeakouluteko -tunnustuspalkinto

Pitääkö mun kaikki hoitaa?

Tuffi Films, 2011

Musiikki: Tuomas Skopa

http://www.tuffifilms.com/fi/tuotanto/pitaako-mun-kaikki-hoitaa

Palkinnot:

Oscar-ehdokkuus 2014, paras lyhytelokuva

Aspen Shortsfest, paras komedia ja yleisön suosikki

Budapest Short Film Festival, paras komedia

Helsingin lyhytelokuvafestivaali, paras ammattilaisfiktio

Tapahtumatekniikka

Referenssejä:

Alppipuiston kesä

Funky Elephant (Suvilahti)

Oranssi Fest

Ruisrock

Sideways

Stadin Juhannus

Herttoniemi Block Party

Kallio Block Party

Kontula Electronic

Vuosaaren katufestarit

Tiksi Block Party

Mantan lakitus

Lukuisia yritys- ja yksityistapahtumia

Artlab Studio

Referenssejä:

Aino Venna
Anni Elif
Antti Katainen
Antti, Jussi ja Ville
Arto Tuunela
Benedicktux
Blossom Hill
Bright Sisterhood
Brymir
Buko Boyz
Carved In Ashes
Circle
Coffee at My Place
Current
Degerö
Eilera
Elektra
Elifantree
Elisa Laiho
Esa Vähäsarja
Gougar
Gramobone
Haraamo
Hän
Iiro Ahola
Ikkuna
Ilari Pitkänen
Jaana Pönni
Jonas Sjöblom
Juha Soini
Jukka Vakio
Jukka vehkala
Kai Jorma
Kaikuluotain
Karri Lehtonen & Hyvät Miehet
Kauriinmestästäjät
Kimmo Halme
Kohtalon käsine
Kolibre
Konsta Hietanen
Koskelainen
Krimskrams
Käpylehmäorkesteri
Lapin Polthajat
Lapsus Lupus
Loldiers of Odin
Mantequilla
Marko Tapani
Markus Snellman
Massatie
Matti Saine
Max Lilja
Meantown
Miihkali Jaatinen
Minna Heikkonen
Minä ja Ville Ahonen
MK Roihuvuori
Molitta
Mura
Musamysteer
Musculus
Nawras
Nitrodisco
Näppituntuma
Paleface
Pariisin Kevät
Phenomenal creature
Pnakotic fragments
Resham
Röskä
Sam Shaky
Samimix ehkä
Seco Troubles
Sininen Sinfonia
Siren Brothers
Sleazer
Stadin Kadonneet Styget
Sunday League
Superfjord
Susanna Santos
Suvereeni Mies
Sydän, sydän
Tapio kadonnut merelle 1618
Tapsa Reijonen
Tarja Turunen
Tatu Pelkonen
Teksti-TV 666
Templehead
The Panda Pretenders
The Stoats
Toinen Planeetta
Troi Auringonpoika
Twelve Steps
Uhrit
Ulla Varis
Viimeinen Kolonna
Ville Syrjäläinen
Volymian
Ykspihlajan Kino-orkesteri